Anadolu Isuzu Fransa otobüs pazarında ilk üçe girdi

Avrupa’nın otobüs ve midibüs üslerinden Türkiye, markalar bazında satışlarını artırıyor. Anadolu Isuzu, 7 yılda 1200 adetten fazla otobüs ve midibüs ihraç ettiği Fransa’da pazar payını yüzde 9’a yükseltti.

Şirket sadece 2022 yılında Fransa’ya 200 otobüs ve midibüs teslim etmişti. Şirket, araç tescillerine ilişkin kamuya açık kaynaklarda yer alan verilere göre 2023’ün ilk 7 aylık döneminde de pazar payını yüzde 9’a yükseltti.  Böylece Anadolu Isuzu bu alanda Fransa’daki en başarılı üç büyük oyuncudan biri olarak konumlanmayı başardı.

45 ülkede 35 distribütör

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan konuyla ilgili olarak bir açıklama gönderdi: “Anadolu Isuzu olarak yurt dışında yeni pazarlara açılırken mevcut pazarlardaki varlığımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Gebze Çayırova’daki üretim tesislerimizde ürettiğimiz araçlar 45 ülke yollarında kullanılıyor. Bu pazarlara toplam 35 distribütörümüz aracılığıyla ulaşıyoruz. İlk üç oyuncu arasında yer aldığımız Fransa da bizim için en öncelikli pazarlardan biri. Söz konusu başarının elde edilmesinde 2015 yılından itibaren Fransa distribütörümüz olan Fast Concept Car sürdürdüğümüz örnek nitelikteki iş ortaklığımızın son derece önemli katkıları bulunuyor.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.