Efsanevi marka, evlilik meyvesi Musa modeliyle geri mi dönüyor?

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Lancia, FCA ve PSA ile gerçekleşen evliliğin ardından, hayranlarına en sevdikleri markanın Opel Mokka altyapısı ile yeniden canlandırılabileceği umudunu verdi. Delta efsanesinin çizimleri, pek çok kez ortaya atıldı, ancak gerçek Delta’dan biraz farklı olabilir.

Ralli dünyasında estirdiği fırtınalarla bilinen efsanevi İtalyan markası Lancia’nın kaderi, yıllardır FCA tarafından izlenen politika nedeniyle geride kaldı. Sergio Marchionne liderliğinde olan marka, tek bir modeli Ypsilon ile ayakta durmaya çabalıyordu.

İtalyan markası yeniden canlanabilecek mi?

Opel Mokka modelinin Polonya’da Lancia Musa ismini alacağı ve ilkbaharda yeni neslinin Lancia’nın bir modeli olarak görünebileceği bilgisi vardı. İtalyan marka ise bu sefer Musa adını yeniden canlandırmayı planlıyor. Ancak bir aile minibüsü olarak değil, küçük bir SUV model olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Proje, şimdilik resmi olmayan bir şekilde Lancia B-SUV olarak adlandırılıyor. İtalyan markasının, sürekli büyüyen SUV modelleri ve crossover pazarına bu modeli de dahil ederek rekabete ortak olması oldukça mantıklı görünüyor.

Bununla birlikte, Lancia son yıllarda sadece İtalya’da satıldı ve FCA patronlarının, Lancia ve Chrysler modellerini yeniden canlandırmaktan vazgeçmesinin ardından ortada yalnızca bir model kaldı. Ayrıca, Fiat Panda temelli tek model olarak kalan Ypsilon’un yeni nesle sahip olacağı ve hatta bazı Avrupa pazarlarına girebileceği de artık neredeyse kesin.

Polonya’da ilk önce Opel Mokka modellerine isim vermesi planlanan Musa SUV modelinin üretimine 2022’de başlanacak. Üretimine başlamadan önce de Lancia’nın yeniden üretime başlamasının resmi olarak duyurulması bekleniyor. Büyük olasılıkla, yeni Musa modelinin üretimi Fiat ve ardından FCA’nın önemli üretim tesislerine sahip olduğu Polonya’nın Tychy kentinde olacak.

Önceki İçerikPetrol Ofisi Active-3 V/Max için gerçek ustayı star yaptı
Sonraki İçerik1983’ten bu yana Formula 1 tarihinin en hızlı sürücüsü kim?
1997’de ilk kelimesi “vosmagen” olan, çocukluğunu halı desenlerinde araba sürmeye adamış otomotiv yazarı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz