IF ödüllü TOGG Türkiye’nin otomobili videosu gerçek mi, değil mi?

TOGG Türkiye’nin otomobili projesinde geri sayım sürüyor. Bir kaç gün önce inşaat çalışmaları başlayan TOGG Gemlik Fabrikası inşaatındaki gelişmeler de canlı yayınlanıyor.

Bu arada TOGG hazırladığı bir video ile katıldığı IF Tasarım yarışmasından da kendi kategorisinde uluslararası bir ödül geldi. Türkiye’nin Otomobili TOGG ilk ödülünü kazanırken, 12-24 ay içerisinde yola çıkacak araçlar kategorisinde yarışması da dikkat çekti. Videoyu izleyenler şaşırdı, biz de şaşırdık! TOGG Türkiye’nin otomobili videosu gerçek mi?

TOGG Gemlik Tesisi ‘ni Avrasya Tüneli müteahhiti inşa edecek

TOGG Türkiye’nin otomobili videosu gerçek mi?

Videodaki araç, TOGG tarafından Pininfarina’ya sipariş edilmiş olan prototip araçlardan biri değildi. En azından rengiyle ayrışıyordu. Bu da TOGG elektrikli SUV aracından yeni bir tane daha mı üretildi sorusunu akıllara getirdi. Soruyu TOGG yetkililerine ilettik.

Videodaki Türkiye’nin otomobili gerçek mi değil mi sorusuna şu cevabı aldık: Bu bir animasyon çalışması. Daha önce gösterilen SUV ve Sedan araçlar halen yürür durumda ve fabrikanın inşaatının başlangıç töreninde tesis içinde yol aldılar. Ama video araç için hazırlanan ilk stil çekimi oldu. Çekimde tepe kameradan gösterilen arazideki u dönüşü kısmı gerçek. Ama diğer kısımdaki araç, rengi dahil animasyon.”

İşte o video:

TOGG mobilite alanında iF Tasarım Ödülü’nü alan ilk Türk markası oldu

Türkiye’nin otomobili TOGG 2022 son çeyreğinde ilk modelini bantalardan indirmeye hazırlanıyor. TOGG elektrikli C-SUV segmentindeki aracı ile iF Design Award yarışmasına katıldı.

TOGG tasarım ekibinin 150 bin saatlik çalışması, Pininfarina’nın işbirliği ve Murat Günak’ın yönlendirmesiyle tasarlanan otomobil, 12-24 ay içerisinde yola çıkacak araçlar içinde “Profesyonel Konsept” kategorisinde ödüle layık görüldü.

TOGG Türkiye’nin Otomobili’nin bataryalarının üreticisi belli oldu

Uluslararası alanda tasarım mükemmelliği simgesi olarak bilinen ve 1954 yılından bu yana verilen iF Tasarım Ödülleri’nde bu yıl 52 ülkeden 10 bine yakın ürün ve proje yarıştı. 98 kişilik jüri adayları değerlendirdi.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş açıkladı: 27 ülkede tescillendi

TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş, iF Design Award’da ödüle layık görülmekten gurur duyduklarını belirterek, “Tasarım hedeflerimizi ve aracımızın teknik tanımını kullanıcı iç görülerinden yola çıkarak gerçekleştirdik. Yakın zamanda Tasarım Lideri olarak ekibimize katılan uluslararası deneyimli isim Murat Günak ’tan destek aldık. Kültürümüzden ilham alarak geliştirdiğimiz ve şu ana kadar 27 AB ülkesi ile Çin, Japonya ve Rusya’da tescillediğimiz özgün tasarımımızın; böylesine nitelikli bir ödülle taçlandırılması bizleri daha iyisini yapmak konusunda yüreklendiriyor” dedi.

TOGG, 2030 yılına kadar ortak platformda elektrikli ve bağlantılı 5 farklı model üretecek.

Yenilikte ben de varım kampanyası ile TOGG tarihine katılın

1 yorum
  1. Yerli otomobil diyor

    Bu rengi yeni gördüm yeminle bayıldım bu rengine helal olsn güzel gelişme olmuş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.