Isuzu otobüs modelleri Busworld Türkiye 2022’de sahne aldı

Otobüs dünyasının önemli etkinliklerinden biri olan Busworld Fuarı, sektörle ilgili araçlar, ekipmanlar ve hizmetler için 2022 yılında da kapılarını açtı. Türkiye’de ticari araç üretiminde başı çeken markalardan Anadolu Isuzu ise fuarda geleceğin çevreci toplu ulaşım araçları niteliğindeki otobüs modellerini sergiledi.

26 Mayıs 2022 Perşembe günü başlayan Busworld Türkiye 2022 fuarında tam elektrikli ve alternatif yakıtlı çevreci modelleri ile yer alan Anadolu Isuzu, tam elektrikli Novociti Volt ile CNG alternatif yakıt sistemine sahip Kendo / Interliner CNG otobüslerinin yanı sıra; Citiport 12 ve Grand Toro modellerini birçok ülkeden katılan ziyaretçilerin karşısına çıkardı.

Busworld Türkiye fuarının açılış günü düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan: “Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu olarak dünya otobüs üretim endüstrisini ve kurumsal müşterileri bir araya getiren önemli bir sektörel platform olan Busworld 2022 fuarına büyük bir önem veriyoruz. Dünya otobüs üretim endüstrisi ve müşterileri için önemli bir buluşma noktası olan Busworld fuarının Türkiye’de yapılması sektörümüz için de önem taşıyor. Busworld fuarında bu yıl modern kentlerin giderek daha fazla talep ettiği çevreci, konforlu ve güvenli modellerimizle yer aldık.” ifadelerini kullandı.

Tam elektrikli ve CNG yakıt sistemine sahip modellerini öne çıkartan Anadolu Isuzu; Gebze Çayırova’daki modern tesislerinde ürettiği midibüs ve otobüsleri 45 ülkeye ihraç ediyor.

Anadolu Isuzu otobüs modelleri ile yeni pazarlara açılıyor

İlk ihracatını geçen yıl Fransa’ya gerçekleştiren Anadolu Isuzu’nun genel müdürü Arıkan; “Tam elektrikli NovoCITI Volt ve “Yılın Sürdürülebilir Otobüsü 2022” ödülünün sahibi olan Kendo / Interliner CNG alternatif yakıtlı otobüslerimizi fuar katılımcılarının büyük ilgi ve beğenisini çekeceğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde hedefimizi midibüs ve otobüs ihracat rakamlarımızı daha da artırmak; dünyada büyüme hedefimiz doğrultusunda mevcut yurt dışı pazarlardaki varlığımızı güçlendirirken yeni pazarlara açılmak olarak belirledik. Bu doğrultuda çalışmalarımızı ve ülkemizin ekonomisine, ihracatına ve nitelikli istihdamına olan katkılarımızı daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.