Porsche yüzme biliyor mu?

Sadece ucuz otomobiller mi trajik kazalar yaşar? Lüks, pahalı, süper spor otomobiller de kaza yapmaz mı? Türkiye fiyatlarıyla milyonluk otomobiller de sürücüsünü yolda bırakır mı, ya da sürücüsü onu yolda bırakmak zorunda kalır mı? Audi R8 Coupe‘nin ikiye bölünme haberi soğumadan şimdi de bir Porsche’nin trajik kazasıyla karşı karşıyayız. Acaba havalar erken mi soğudu, yağışlar erken mi başladı!

Bir internet sitesi okurunun paylaştığı Porsche 911’in görüntüsü muhtemelen sürücüsünün ani yağan yağmurla beraber dikkatsiz ve hızlı kullanmasının bir sonucu gibi görünüyor. 2013 model Porsche 911 Carrera S Cabriolet modeli ıslak ve kaygan yolun etkisiyle yoldan çıkıp yol kenarında bulunan gölete düşmüş. 370 beygir gücündeki motorun arkadan itişli modele sağladığı performans, özellikle bu tür araçları fazlaca kullanmayanlar için kontrolü zor bir duruma dönüşebiliyor.

Porsche 911 Carrera S Cabriolet

911 dengesini sağlamak her zaman kolay olmayabiliyor. İşte bu yüzden markanın 4S modelleri de üretiliyor.

Bu Porsche’nin hayata döndürülmesi de kolay olmayacak. Kısmen su altında kalan motor bölmesine ve içeriye ne kadar su aldığı da hasar tespitle ilgili önemli detaylar. Hasar ne olursa olsun Porsche’nin yüzme bilmediği ortada!

Leave A Reply

Your email address will not be published.