Otomobilde Neler Oluyor, Önce Siz Öğrenin

Ödenmemiş su faturası Tesla’yı yaktı

Tesla’nın Almanya’da inşaatına başladığı Tesla Gigafactory fabrikasında ödenmeyen faturalar nedeniyle suya erişim engellendi ve fabrika inşaatı ikinci kez durduruldu. Elon Musk, fabrikayı inşa etmeye devam etmek için ayrıca para cezası ödemek zorunda kalacak.

Alman basınında verilen bilgilere göre, tesisin inşaatının en başında Amerikan şirket, su temini konusunda, yerel şirket Strausberg-Erkner ile bir sözleşme imzalandı. Tesla’nın 14 Ekim’e kadar sağlanan hizmet için ödeme yapması üzerine imzalı anlaşmaya uymayarak, ödeme yapmayan Tesla için prosedür olarak su temini durduruldu.

Elon Musk’ın planı, Berlin yakınlarındaki fabrikanın 2021 yazında faaliyete geçmesiyle, Model Y crossover’ın yanı sıra sadece Avrupa pazarı için yeni bir kompakt elektrikli otomobil üretmekti. Fakat, tesisin inşaatı bu yıl ikinci kez durduruldu.

Tesla sorunla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Amerikalı üreticinin faturayı ve suyu yeniden başlatma ücretinin yanı sıra sözleşmenin ihlali için ek bir para cezası ödemesi gerekiyor. Aksi takdirde Tesla Gigafactory tesisi susuz kalacak ve inşaatın tamamlanması gecikecek.

Su şirketi Wasserverband Strausberg-Erkner (WSE) adına açıklama yapan Sandra Ponesky; “Tesla’ya ödemeleri arka plana attığı konusunda defalarca uyarıda bulunulduğunu ifade ederek, 14 günlük ihbar süresi doldu ve Tesla’ya diğer müşterilerden farklı davranamayız” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.