Yeni Honda Jazz 2020 ortaya çıktı, Türkiye’de rekabete hazır

Honda Jazz 2020 yılına hazır olduğunu anavatanında gösterdi. Fit adıyla ilk kez Tokyo Motor Show 2019 kapsamında gösterilmeye başlanıyor. Yeni Honda Jazz 2020 Türkiye’de seneye önemli rakiplerle mücadele edecek.

Japon marka 4. nesil Fit veya Jazz modelinin tanıtımını Tokyo’da gerçekleştirdi. Önemli bir model olan Jazz 2001’den bu yana 7,5 milyon adet sattı.

Yeni Jazz’a baktığımızda keskin çizgilerin yerini yuvarlak hatların aldığı dikkat çekiyor. Hatta özellikle A sütünunun eğimli tasarımıyla ortaya çıkan sabit pencere ile eski nesil Citroen Picasso’yu andırıyor.

Kısacası Honda keskin hatları bırakıp, daha esnek tasarıma geçiyor. Yeni Jazz, yeni nesliyle birlikte etkisini artırabilir. Lüks donanım paketi de olacak ve deri döyemeyle de satın alınabilecek.

Aslında dış tasarım tamamen farklı bir algı yaratıyor mevcut lodele göre.

İçeride ise yalınlık hakim. Japon evlerini andıran sade tasarım düz bir gösterge paneli, yolcuları daha fazla saran koltuklar göze çarpıyor. Bu arada iç mekanın markanın yeni elektrikli otomobili Honda-e ile benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Yeni Jazz modeli de Honda’nın elektrikli araçlar projesinin bir parçası. Hibriti de çıkacak.

Honda Sensing güvenlik sistemleri tüm versiyonlarda standart olacak. Ki zaten mevcut modelde bunların bir kısmı kullanılabiliyordu.

Honda Avrupa aynı anda yüzde 100 hibrit olan Jazz versiyonlarını da yola çıkaracak. Yeni Honda Jazz Türkiye’ye 2020 ortasında gelecek şekilde planlanıyor. Honda Türkiye yetkililerine göre aynı dönemde Jazz Hybrid versiyon da satışa çıkacak.

Honda, 2025 yılına kadar Avrupa’da satacağı tüm otomobillerini elektrikli ve hybrid versiyonlarla güçlendirme planına sahip.

Yeni nesil elektrikli ve hibrit modellerle Honda Türkiye’de de Civic Sedan modelinin yanına yeni güçlü oyuncular katabilir. Bunun için vergisel düzenlemeler, ekonomik göstergelerdeki iyileşmeler ve Honda kampanyaları yeterli olabilir.

İşte yeni Honda Jazz…

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.