Yeni Kona Elektrik artık Avrupa’da da üretilecek

Yeni KONA Elektrik, Avrupa'da üretilecek
VW-Golf-GTI

Hyundai KONA Elektrik’in seri üretimi başladı. Yeni KONA Elektrik, Hyundai’nin Çek Cumhuriyeti’ndeki Nosovice fabrikasında üretilecek. Fabrika yılda ilk etapta 21 bin adet elektrikli araç üretmeyi planlıyor. İlk Kona Elektrik Kore’de üretiliyordu. Bu kararın araç teslimat sürelerini kısaltması bekleniyor. Yeni Kona Elektrik Türkiye’ye bu yılın son aylarında ithal edilecek.

Hyundai, 2035 yılına kadar Avrupa’da yalnızca sıfır emisyonlu araç satan markalardan biri olmayı hedefliyor. Hyundai, 2030 yılına kadar 11 yeni Hyundai EV modelini pazara sunacak.

HMMC, KONA Elektrik modelini aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 40’tan fazla ülkeye ihraç edecek. Tesisin toplam üretiminin yüzde 15’ini oluşturacak olan KONA Elektrik’in üretim adeti, yıllara göre artış gösterecek.

Önceki İçerik500 binlik EV ile gelen Cenntro servis için Otopratik ile anlaştı
Sonraki İçerikBirlas, Alman yay devi Eibach ile Türkiye’de büyüyor
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz