Yeni Opel Corsa için e-Ralli Kupası takvimi belli oldu

Opel ile anlaşmalı, ADAC ( Alman Otomobil Klübü ) organizasyonuyla gerçekleştirilen, e-Ralli Kupası için yeni takvim açıklandı. e-Ralli Kupası’nda yarışmacıların kullanacak olduğu Yeni Opel Corsa otomobillerinin teslimatı Ekim ayından itibaren gerçekleşecek.

Otomobiller, Kasım ayındaki Sulingen Rallisi yarışında test edilecek. Puan ve para ödüllü dünyanın ilk elektrikli tek marka ralli kupası 2021 yılının ilkbaharında start alacak, ama öncesinde bu yıl içinde bir dizi test ve tanıtım etkinliği düzenlenecek.

Ralli tutkunları, 136 beygir gücündeki Opel Corsa-e Ralli aracını, 2020 senesi içinde gerçekleştirilecek olan test ve tanıtım etkinlikleri kapsamında parkurlarda görebilecek.

Almanya Ralli Şampiyonası ve çeşitli etkinliklerin koronavirüs sebebiyle iptal edilmesiyle birlikte Opel ve ADAC yönetimi takvimlerini tekrar gözden geçirdi.

Opel Motorsport ekibi geliştirdiği iki ralli test aracını farklı yol koşullarında teste tabi tutuyor. Opel e-Ralli Kupası yarışlarına kayıt yaptıran tüm yarışçılar; 20 ve 21 Kasım tarihlerinde “ADAC Rallye – Sulinger Bärenklaue” yarışında hızlı elektrikli yarış otomobillerini gerçek yarış koşullarında test etme şansına sahip olacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.