8 ileriyle daha güçlü ve cimri

 

Organizasyonda  Volvo Cars’ın dizel, 2,0 lt, 4 silindir, 181 hp, 400 Nm, 8 ileri otomatik şanzımanlı motorlu S60, XC60 ve S80 modelleri de tanıtıldı. 

 

Volvo Car Türkiye Genel Müdür Greg Maruszewski, 2014 Şubat ayı itibariyle Volvo Cars’ın yeni motorlarının bulunduğu modellerinin satışına başladıklarını, mevcut D4 ile T5 motorları yerlerini yepyeni motor mimarisi üzerine kurulu 8 ileri otomatik şanzıman ile zenginleştirilmiş tamamen Volvo üretimi olan motorlara bıraktığını ve bu yeni motorların yakıt ekonomisinin yanı sıra CO2 emisyonları ve gelişmiş sürüş dinamikleri bakımından yeni özellikler sunduğunu belirtti. 

 

245 Bg’lik V40 geliyor

Yeni V40 modelinde T5 2.0 lt 245 hp 8 ileri otomatik şanzımanlı modelini satışa sunmaya hazırlandıklarını söyleyan Maruszewski, ”Sadece R-Design olarak satışa sunulacak olan V40 T5 245 hp güç, 350 Nm tork ile 0-100 km hızlanmasını sadece 6,3 saniyede tamamlıyor ve 240 km/h azami hıza erişiyor. Ve bu performası sadece 5,9 lt/100km ortalama yakıt tüketimi ile sağlıyor” bilgilerini verdi. Öte yandan artık markanın  Sensus Connect sistemi tüm modellerde sunulacak. Bu sistemle artık herkes araç içi eğlence, bağlantı ve navigasyon teknolojilerini kullanarak dış dünyayla bağlantı kurabilecek ve Volvo’larını internet bağlantılı bir bilgi ve eğlence merkezine dönüştürebilecek.

 

Türkiye satışları artıyor

Maruszewski, Volvo Car Türkiye’nin ilk altı aylık satış oranıyla ilgili olarak da “Geçen senenin aynı dönemine göre Volvo Car Türkiye’nin satışlarını %7,5 arttırarak 1954 adede ulaştık. Bu artış aynı şekilde premium segmentteki payımızı da pozitif olarak etkiledi. Geçen seneye göre 0,5%’lik bir artış ile Volvo’nun payı %9,5 seviyesine geldi” dedi. En çok satan modellerinin S60 olduğuna dikkat çeken  Maruszewski “Toplam Volvo satışlarının %69’luk kısmını bu modelimiz oluşturuyor, S60’ın bu başarısı premium markalar içinde kendi segmentinde de kendini gösteriyor. İlk 5 aylık veriler ışığında S60 kendi segmentinde en çok satan 2.model olma başarısı elde etmiş durumda. Satışlarımız içinde S60 modelimizi V40 ve V40 Cross Country modelleri takip ediyor. V40’lardan sonra ise en çok satan modelimiz segmenti içinde önemli bir paya sahip olan XC60 modelimiz bulunuyor” dedi. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.