Aynı anda 4 oto şarj eden ABB Terra 360 Türkiye’de

TIME Dergisi’nin 2022 yılının en iyi icatlarından biri arasında saydığı ABB Terra 360 Türkiye’ye de kuruldu. Elektrikli araçlar için şarj cihazı olarak kullanılacak yeni ABB Terra 360 Türkiye için bir lansmanla tanıtıldı. Terra 360 elektrikli otomobillere daha hızlı şarj ve daha uzun menzil sunabilen yenilikçi teknolojiye sahip. Avrupa, ABD, Latin Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinde kullanımda.

Terra 360 akaryakıt istasyonlarında, marketlerde ve perakende satış noktalarının yanı sıra elektrikli araç filolarına da kurulabilecek.

ABB Terra 360
Time Dergisi 2022 yılında dünyanın en önemli icatlarından biri olarak Terra 360 şarj cihazını seçmişti.

Aynı anda 4 aracı şarj edebilecek

Terra 360’ın 2024 yılında üretimine başlanacak dört aracı aynı anda şarj etme özelliği, EA sürücülerine esneklik sunacak. Bir araç şarj edilirken, diğer araçlar da aynı anda şarj edilebilecek. Bu sayede, aynı filoda birden fazla elektrikli araç sahibi olan kullanıcılar veya şirketler, tüm araçlarını tek bir şarj cihazında aynı anda şarj ederek zamandan ve kaynaklardan tasarruf edebilecek.

Terra 360 tek bir aracı 360 kW’lık güçle ve 500A’ya kadar, iki, üç veya dört aracı aynı anda 90kw’lık güçlere dinamik olarak bölerek şarj edebiliyor.

Terra 360 şarj sisteminin Türkiye lansmanı Kuruçeşme’de yapıldı.

Hızlı şarj istasyonlarına talep artıyor

ABB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Başar Vural; “Terra 360’ın şarj kapasitesi, ABB E-Mobility’nin mühendislik ve teknoloji birikiminin bir göstergesi. Bu yenilikçi özellikler, kullanıcıların şarj sürelerini optimize etmelerine ve elektrikli araçlarını daha hızlı şekilde kullanmalarına olanak tanıyor. ABB E-Mobility, sürdürülebilir ulaşımın geleceğine yönelik taahhüdünü Terra 360 ile bir kez daha somut şekilde gösterirken; elektrikli araç sürücülerine daha etkili ve verimli bir şarj deneyimi sunmayı hedefliyor.” dedi.

ABB Başkan Yardımcısı (Smart Building Smart Power) Tonay Topuz, “Dünya genelinde iklim değişikliğiyle mücadele için elektrikli araçları ve şarj ağlarını destekleyen kamu politikaları hazırlanırken; elektrikli araç şarj altyapısına, özellikle hızlı, kullanışlı ve kullanımı kolay şarj istasyonlarına olan talep her zamankinden daha yüksek. Çeşitli ihtiyaçlara cevap veren şarj seçeneklerine sahip yeni Terra 360, bu talepleri karşılamanın ve küresel olarak E-mobilite’nin benimsenmesini hızlandırmanın anahtarı. Terra 360, elektrikli araç kullanıcılarına premium şarj deneyimi sunmak için tasarlandı ve sektöre farklı bir soluk getirecek.” ifadelerini kullandı.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son 6 ayda hangi otomobile, ne kadar zam geldi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.