Elektrikli C3 fiyatı bugün gelse 855 bin TL’ye olacaktı

Elektrikli C3 2024
Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Citroen Türkiye’de yönünü yukarı çevirdi. Giderek artan model çeşitliliği ve satışları markayı kendi dünyasında da yukarılara taşıdı. Markanın Ispanya fabrikasında, sadece Türkiye için üretim yapmak üzere üçüncü vardiya açıldı. Ispanyol işçiler sevindi. Bu yeni vardiya sayesinde Citroen C4-X bekleyen Türkler araçlarına kavuşabilecek. Citroen Türkiye Genel Müdürü Selin Alkım “Şimdi fabrika eylül ayından itibaren üçüncü vardiyaya geçti bizim talebimiz üzerine. Yani kısaca Türkiye istedi, İspanya fabrika üçüncü vardiyaya geçti.” diyor.

Elektrikli C3 fiyatı ile oyunu bozacak

Yeni vardiyanın üretiminin ekim ayı ile birlikte Türkiye’ye ithal edilmeye başladığını ifade eden Genel Müdür, tedarik adetlerinin yükselmeye başladığını belirtiyor. Önümüzdeki yıl satışa çıkacak yeni elektrikli C3 modelinin Avrupa’da 23.500 eurodan satışa çıktığını belirten Genel Müdür Alkım, “Bugün bu aracı Türkiye’ye getirebilsek 855 bin TL’den satışa çıkarabilirdik. ama seneye gelecek ve fiyatı da o günkü koşullarda yine rekabetçi olacak.”

Citroen dünyasında 3. pazar Türkiye olacak

Genel Müdür Selen Alkım, artan satışları sayesinde Citroen dünyasındaki konumlarını da şöyle ifade ediyor:

Tabii ki tüm bu performans ve adetler bizi globalde de sıralama anlamında yüksek bir seviyeye taşıdı. Biz 2022 senesini Citroën dünyası içinde 7. ülke olarak tamamlamışken, 2023 senesinde ilk 9 aylık süreçte 4. ülke olmayı başardık. Hatırlarsanız Thierry Koskas’tan önceki CEO’muz Türkiye için 2025 senesinde 5. ülke olması konusunda bizlere bir hedef koymuştu. Biz bunu biraz daha hırslı bir şekilde ilerleyerek daha erken yukarıya taşıdık. 2023 senesini ise globalde en çok Citroën satılan üçüncü ülke olarak bitirmeyi hedefliyoruz.

 

Önceki İçerik2024’de Lexus satışları ikiye katlanacak
Sonraki İçerikA.H. Bozkurt: Otomotivde 2024 er meydanı yılı olacak
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz