Subaru Tokyo’da ‘güç’ gösterisi yaptı!

Basın gösterimiyle kapılarını açan 45’inci Tokyo Otomobil Fuarı, birbirinden fütüristik tasarıma sahip modellere 5 Kasım 2017 tarihine kadar ev sahipliği yapacak. Fuarda, Japon otomobil üreticilerin yanında Avrupalı üreticilerin de geleceği bakışını görmek mümkün. Fuar hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki haberimizi okuyabilirsiniz.

Biz şimdi Japon Subaru’nun standında kısa bir gezintiye çıkalım.

Subaru, 45’inci Tokyo Otomobil Fuarı’nda VIZIV Performance Concept’i tanıtarak yakın gelecekte yollara çıkacak yeni Subaru Global Platformunu taşıyan modellerine dair ipuçlarını gözler önüne sermeye devam ediyor. Subaru, Tokyo Otomobil Fuarı’nda ayrıca, sadece 450 adet üreteceği WRX STI S208 Special Edition ve özel renginde sadece 100 adet üretilecek BRZ STI Sport modellerinin de lansmanlarını gerçekleştiriyor.

Subaru performansa odaklandı

Subaru’nun VIZIV olarak adlandırdığı, markanın “Keyif ve İç Huzur” felsefesiyle eğlenceyi birleştirdiği vizyonuna dair fikirlerin paylaşıldığı konsept araç serisi, Tokyo Otomobil Fuarı’nda VIZIV Performance Concept ile devam ediyor. Bu serideki ilk “Sedan” gövdeli konsept olan VIZIV Performance Concept, Subaru’nun 50 yılı aşkın süredir kullandığı boxer motor ve Simetrik Sürekli Dört Çeker altyapısına sahip.

Subaru VIZIV Performance

Subaru’nun otonom yani kendi kendine gidebilen otomobilleri geliştirme sürecindeki en önemli sürüş destek teknolojilerinden EyeSight’ın en gelişmiş versiyonuyla donatılan araç, ileri düzeyde sürüş destek sistemleri ile de dikkat çekiyor. Trafik kazalarının önüne geçmek ve daha fazla canlının hayatını kurtarmak için geliştirilen bu teknolojiler sürekli yeni özellikler ile donatılıyorlar. VIZIV Performance Concept’teki sistemlerin 2020 yılına kadar seri üretim otomobillere aktarılması planlanıyor.

Markanın Legacy, Impreza ve WRX STI gibi sportif sedan modellerinden esintiler taşıyan Subaru VIZIV Performance Concept, 4630 mm uzunluğunda, 1950 mm genişliğinde ve 1430 mm yüksekliğinde. Dingil mesafesi 2730 mm olan araç 5 kişilik. Lastik ölçüleri ise 245/40 R20.

Subaru standının bir başka misafiri Subaru BRZ STI Sport. Subaru Tecnica International (STI) adındaki motorsporları departmanı tarafından geliştirilen otomobil, BRZ modelinin limitlerini arttırıyor. BRZ STI Sport, özgün ön tampon ve siyah detaylarıyla standart modellerden farklılaşıyor. Bordo-kırmızı ve siyah ağırlıklı iç mekanda deri-alcantara koltuklar ve parlak kokpit ve direksiyon detayları da bu model için özel olarak hazırlandı. Sadece 100 adet üretilecek “Sarp Grisi” özel renkli Subaru BRZ STI Sport’ların tamamı çekilişle satışa sunuldu. Subaru BRZ STI Sport’un bu renk haricinde ayrıca 7 farklı renk seçeneği de mevcut.

Subaru BRZ STI Sport

Subaru BRZ STI Sport, iki farklı şanzımanda iki farklı güç seviyesi sunuyor. 2.0 litrelik 4 silindirli üstten çift eksantrikli boxer motor, manuel şanzımanda 207 PS, otomatik şanzımandaysa 200 PS maksimum güce sahip.

Subaru WRX STI S208 Special Edition

Subaru WRX STI S208 Special Edition, markanın motorsporları departmanı Subaru Tecnica International (STI) tarafından geliştirilen ve sadece 450 adet üretilecek yeni bir versiyon. Süperspor otomobil performansını sedan bir gövdede sunan WRX STI üzerinden geliştirilen S208 Special Edition, S Serisi modellerin en yenisi. Motor, süspansiyon ve tasarım anlamında özel detaylara sahip olan Subaru WRX STI S208 Special Edition, 329 PS gücünde ve 432 Nm maksimum tork sunuyor.

Subaru standındaki diğer modeller…

Subaru GT Tourer Levorg
Subaru Impreza Future Sport Concept

45. Tokyo Motor Show, 64 dünya premieriyle başladı!

http://otoajanda.com/2017-tokyo-motor-show-acildi-iste-objektifimize-takilanlar/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.