Yamaha Motor Avrupa 1,5 aylık molayı bitirdi, üretime başladı

Koronavirüs nedeniyle mart ayında başlayan üretim molalarının onu göründü. Yamaha Motor Avrupa, geçici kapatma kararı uyguladığı İtalya ve Fransa tesislerinde tekrar üretimi başlattığını duyurdu.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu üretim coğrafyalarında koronavirüs karşısında geri dönüş dönemi başladı. Mayıs ve en geç haziran aşlarında maskeli de olsa hayata dönülecek gibi görünüyor.

Koronavirüs için en tehlikeli ortamlardan birini oluşturan toplu alanlar karşısında en avantajlı araçlardan miri motosiklet olarak öne çıkıyor. Türkiye’de ek vergi ve ürün tedarik sorunu sona eriyor.

Yamaha Motor Avrupa fabrikalarında 16 Mart tarihinden bu yana sürdürdüğü üretim molasını itirdi ve yeniden imalata start verdi.

Yamaha, 2020 yılı le birlikte üretimine yöneleceği yeni modellerini kasım ayında İtalya Milano’daki EICMA 2019 Fuarı‘nda sergilemişti.

Yamaha Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Eric de Seynes, önümüzdeki haftalarda bayi ve üretim tarafında da hizmetlerin yeni döneme uygun koşullarda başlayacağını dile getirdi.

Yamaha Motoroid konsepti

Yamaha Motor Türkiye ise hizmetlerini bayi ve servis düzeyinde devam ettirmişti.

Ayrıca Türkiye’de garanti süresi dolmuş veya 1 Mart- 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında süresi dolmakta olan motosikletlerin fabrika ve uzatılmış garantilerini 3 ay daha

uzattı. Salgın günlerinde satın alınan veya servislerde bakımı yapılan motosikletleri müşterilerin adresine teslim etmeye başladı.

Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Bora Cansever, Avrupa fabrikalarının açılmasının moral açıdan önemli olacağını söyledi.

https://www.otoajanda.com/eicma-2019-yamaha-yenilikleri/

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.